تاریخ ارسال : 96/04/03 

#آموزش_لیزر
#بخش_دوم
#قسمت_ششم
در این بخش درباره یک مبحث بسیار مهم در لیزر با عنوان خنک کننده های سطح پوست در لیزر های مختلف صحبت خواهیم کرد.
همانطور که در جلسات گذشته گفته شد کرموفور هدف در لیزر موهای زائد، ملانین می باشد. از انجا که ملانین علاوه بر فولیکول مو در سطح پوست هم موجود است و همینطور پالس لیزر همزمان به سطح پوست هم می تابد، لذا برای جلوگیری از سوختن پوست، لازم است به گونه ای دمای پوست را در دمایی پایین تر از دمان سوختگی نگه داست.
از طرفی هر چه سطح پوست خنک تر باشد درد بیمار کاهش می یابد.

انواع خنک کننده های سطح پوست با در اصلاح کولینگ در لیزر های موی زائد:
1- خننک کننده های تماسی
2- خنک کننده های غیر تماسی
خنک کننده های تماسی: این نوع کولینگ بیشتر در دستگاهای لیزر دایود مورد استفاده قرار میگیرد و حتما باید هندپیس با سطح پوست در تماس باشد. در غیر این صورت باعث سوختگی می شود. در باره این خنک کننده در مبحث لیزر های دایود بیشتر بحث می شود.
خنک کننده های غیز تماسی: این نوع کولینگ به دو صورت خنک کننده هوا و خنک کننده گاز موجود است. دستگاهای خنک کننده هوا یک دستگاه مجزا می باشد که از طریق یک شیلنگ بر رو هولدر لیزر نصب میگردد و به صورت مدام هوای سرد را به پوست منتقل می کند.
نوع دوم خنک کننده گاز می باشد که در دستگاهای لیزر حرفه ای تر و پیشرفته تر استفاده می شود. به این صورت که یک پیستول گاز در دستگاه قرار میگیرد و با هر بار شات زدن گاز را بر روی سطح پوست بیمار اسپری می کند ویک حالت بهینه ایجاد می کند. گاز استفاده شده در این سیستم ها به صورتی است که با پاشش ان سطح پوست در دمای فریز قرار می گیرد و درد بیمار را به حداقل می رساند. این سیستم به عنوان مثال در سیستم لیزر الکساندرایت نابلکس وجود دارد.
توجه: لازم به ذکر است که دستگاهای مجهز به خنک کننده گاز قابلیت استفاده از خنک کننده هوا را هم دارند.

برای شرکت در دوره تلگرامی لیزر عضو کانال پیشرو طب پرشیا شوید ??????
@pishrotebpersia


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت