تاریخ ارسال : 97/02/10


qwe

پیشرو طب پرشیا

انواع لیزر دایود در رفع موهای زائد

همانطور که میدانیم لیزر دایود یکی از مهمترین لیزرها در رفع موهای زائد می باشد. لیزر دایود انواع مختلفی دارد که در این مقاله به بحث درباره آن خواهیم پرداخت. عوامل اصلی که باعث می شود لیزر دایود انواع مختلفی داشته باشد یکی طول موج و دیگری افزونه هایی است که به لیزر دایود اضافه می گردند.

طول موج :

لیزر دایود برای رفع موهای زائد را با طول موج 808 نانومتر می شناسیم. به این دلیل که از دیرباز لیزر های دایود با این طول موج تولید شده اند. اما واقعیت این است سورس لیزر دایود از مواد نیمه هادی ساخته می شود . پس با روش های خاصی در ازمایشگاه و افزودن ناخالصی می توان طول موج لیزر دایود را تغییر داد. مرسوم ترین طول موج های لیزر دایود 808 و به تازگی 755 نانومتر می باشد. چون طول موج 755 نانومتر از از قدیم از لیزر الکساندرایت رفته شده پس این طول موج را طول موج الکس می نامند. و به لیزر دایودی که این طول موج را ساطع کند لیزر الکس دایود می گویند. از بهترین دستگاهای لیزر الکس دایود می توان به لیزر ویکینی و لیزر ولوکس از شرکت پیشرو طب پرشیا اشاره نمود.

افزونه ها:

یکی از جدید ترین تکنولوژی ها در زمینه لیزرهای دایود ترکیب این لیزر با انرژی جریان RF یا همان رادیو فرکانس می باشد. این ترکیب یک خاصیت مهم دارد. صفحات RF باعث ایجاد جریان در ناحیه درم می گردند. دلیل به وجود امدن این جریان قانون اهم می باشد. جریان به وجود امده در ناحیه درم که ریشه مو در ان قرار دارد تا حدید ساقه مو را گرم می نماید. (باید توجه داشت که هدف در لیزر موی زائد تخریب فولیکول مو از  طریق داغ کردن آن می باشد.) هنگامی که ساقه مو گرم باشد برای از بین بردن فولیکول انرژی لیزر کمتری مورد نیاز است. همین امر سبب می شود تا با روش امن تری و با کمترین ریسک سوختگی موهای زائد را از بین برد.

کار برد این ترکیب RF و لیزر زمانی به چشم می اید که هدف لیزر موهای زائد کرکی باشد. چون این موها به انرژی بالایی نیاز دارند پس ریسک سوختن پوست هم به همان میزان بالاست. که لیزر دایود RF این ریسک را به شدت کاهش میدهد. از بهترین لیزر های دایود RF می توان به لیزر اپیلیا از شرکت پیشرو طب پرشیا اشاره نمود.

پیشرو طب پرشیا

نویسنده: مهندس احسان کرمی

 

 

 


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت