تاریخ ارسال : 96/07/17


دستگاه لیزر الکساندرایت

برای خرید دستگاه الکساندرایت دست دوم به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از هر چیز ابتدا مقدمه ای از شیوه کار لیزر الکساندرایت خواهیم گفت. لیزر الکساندرایت از جمله لیزر های حالت جامد می باشد به این دلیل که سورس تولید کننده لیزر از جنس کریستال است می باشد. نوع تحریک این لیزر از نوع اپتیکی است. یعنی لامپ های مخصوصی نور پر قدرتی را به سورس یا راد می تابانند و در نتیجه راد تحریک شده و از خود نور لیزر را ساطع می نماید. اولین نکته ای که از این مطلب برداشت می شود لیزر الکساندرایت دارای لامپ بوده و لامپ ها پس از تعداد معینی شات بایستی تعویض گردند. نور لیزر تولید شده در دستگاه تو سط نوعی فیبر نوری با کمترین اتلاف به هندپیس انتقال داده می شود.

حال که با نحوه عملکرد این دستگاهها آشنا شدیم می توان با دید بهتری به نکات هنگام خرید لیزرهای الکساندرایت دست دوم پرداخت.

1- همانند ipl ها و لیزرهای دایود تعداد شات کلی زده شده با دستگاه نشان از میزان کار کرد دستگاه دارد.لازم به ذکر است  این عدد بر روی شمارنده ای که در دستگاه وجود دارد ثبت می شود و قابل تغییر نیست.

2- علاوه بر عدد ذکر شده در بالا شمارنده ی دیگری در دستگاه هست که تعداد شات زده شده توسط لامپ را نشان می دهد. این شمارنده نشان می دهد که تا تعویض بعدی لامپ چند شات دیگر می توان از این لامپ استفاده نمود. تعداد شاتی که لامپ دستگاه گارانتی می شود را نیز باید مد نظر قرار داد.

3- مطمئن شوید فیبر دستگاه سالم است. فیبر قسمتی از دستگاه است که وظیفه انتقال لیزر تولید شده در دستگاه را به هندپیس بر عهده دارد. این فیبر های نوری قیمت های بالایی دارند.

4- در اکثر لیزرهای الکساندرایت برای تعویض اسپات سایز باید تیپ دستگاه تعویض گردد که هم پروسه ای زمانبر است و هم به مرور باید تعویض گردند.بهتر است لیزر الکساندرایتی خریداری شود که مجهز به زوم هندپیس بوده و برای تعویض اسپات سایز نیاز به تعویض تیپ نداشته باشد.

5- از سالم بودن لنز داخل هندپیس اطمینان حاصل نمایید..

6- همچنین داخل هندپیس لیزر الکساندرایت قطعه ای شیشه مانند با نام پروتکتور وجود دارد که باید بدون خش باشد.

7- اطمینان از عملکرد صحیح کولینگ گاز دستگاه .در لیزر های الکساندرایت دو نوع کولینگ وجود دارد : خنک کننده کرایو یا گاز و خنک کننده هوا(که یک دستگاه مجزا می باشد.) در دستگاههای داری خنک کننده گاز از سالم بودن این خنک کننده اطمینان حاصل نمایید . همچنین هزینه های شارژ یا خرید کپسول های گاز را مد نظر قرار دهید.

8- نکته بعدی lcd  دستگاه است. برای تست lcd علاوه بر شفاف بودن تصویر به منو های مختلف رفته و تمامی کلید های روی منو ها را تست نمایید تا از سالم بودن تاچ دستگاه هم اطمینان حاصل نمایید.

9- ظاهر کلی دستگاه هم از نکاتی است که باید به ان توجه نمود.

10- نکته بسیار مهم در خرید دستگاههای دست دوم توجه به شرکت فروشنده دستگاه می باشد که بهتر است نماینده انحصاری فروش دستگاه باشند و نیز باید اطمینان حاصل نمود که شرکت مربوطه خدمات دستگاه را ارائه می دهد.

11- در پایان یکی از بهترین روش ها تماس با شرکت فروشنده دستگاه مذکور می باشد .معمولا با پرداخت هزینه ای مناسب می توان از مشاوره کارشناسان شرکت سازنده بهره برد. این نکته به خصوص در لیزرهای الکساندرایت که انرژی لیزر داخل دستگاه تولید می شود و قطعاتی همچون چمبر دارد بیشتر حائز اهمیت است.

خرید لیزر الکساندرایت

 

 

 

 

 

 

نویسنده: مهندس احسان کرمی


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت