تاریخ ارسال : 96/07/15


لیزر IPL

برای خرید دستگاه ipl یا SHR دست دوم به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خرید ipl (که در برخی موارد به غلط با عنوان لیزر SHR هم شناخته می شود)

پیش از شروع بحث لازم است مختصری در باره نحوه عملکرد این سیستم ها بدانیم. ipl ها در واقع سیستم های فلش لامپ هستند; یعنی نور خروجی توسط یک لامپ ساطع می گردد. اگرچه این سیستم ها در برخی موارد به غلط لیزر نامیده می شوند اما لیزر نیستند چرا که اولین شرط لیزر تک طول موج بودن خروجی ان است. این در حالی است که خروجی ipl ها یک طیف طول موج را شامل می شود. و همانطور که از نام آن ها (intense pulse light=ipl) پیداست در واقع پالس نوری شدت یافته می باشد. این پالس نوری توسط لامپ هایی که در داخل هندپیس تعبیه شده تولید می گردند. این لامپ های کوچک طول عمر مشخصی دارند که بر حسب تعداد شات مشخص می شود. باید توجه داشت که در هر 3 الی 4 بار تعویض لامپ لازم است یکبار هندپیس این دستگاه تعویض گردد.

حال که با نحوه عملکرد این دستگاهها آشنا شدیم می توان با دید بهتری به نکات هنگام خرید ipl ها پرداخت.

1- تعداد شات کلی زده شده با دستگاه. این عدد بر روی شمارنده ای که در دستگاه وجود دارد ثبت می شود و قابل تغییر نیست. بدیهی است که این عدد معیار خوبی از میزان کارکردن دستگاه می باشد. (این عدد مشابه کیلومتر شمار ماشین می باشد)

2- علاوه بر عدد ذکر شده در بالا شمارنده ای بر روی هندپیس قرار دارد که تعداد شات زده شده توسط لامپ روی دستگاه را نشان می دهد. این شمارنده نشان می دهد که تا تعویض بعدی لامپ چند شات دیگر می توان از این لامپ استفاده نمود.

3- علاوه بر نکات فوق باید دقت کرد که هندپیس دستگاه چند بار تعویض گردیده است. البته تعویض هندپیس بر روی دستگاه مشخص نمی شود و حتما باید با شرکت خدمات دهنده تماس گرفت تا شرکت مذکور مطابق شناسنامه دستگاه این عدد را به شما اعلام نمایند. همانطور که در بالا ذکر شد در هر 3 الی 4 بار تعویض لامپ نیاز به تعویض هندپیس می باشد.

4- توجه به ظاهر کریستالی که روی هندپیس و بدون خش بودن این کریستال ها می باشد.

5- اطمینان از عملکرد صحیح کولینگ دستگاه . برای تست کولینگ هندپیس دستگاه را روشن نموده و هندپیس مورد نظر را در حالت اماده (Ready)  قرار میدهیم. در این حالت پس از مدتی تیپ هندپیس می بایست کاملا سرد شود. لازم به ذکر است در برخی دستگاهها برای روشن کردن کولینگ دکمه ای بر روی منوی دستگاه وجود دارد که پس از Ready کردن باید دکمه مذکور را هم فعال نمود. توجه شود نبود دکمه فریز یک مزیت است و نشان از اتوماتیک بودن کولینگ می باشد. زیرا در دستگاههای با دکمه فریز در مواردی که اپراتور فراموش کند کولینگ را فعال نماید ریسک سوختگی به شدت بالا می رود.

6- نکته بعدی lcd  دستگاه است. برای تست lcd علاوه بر شفاف بودن تصویر به منو های مختلف رفته و تمامی کلید های روی منو ها را تست نمایید تا از سالم بودن تاچ دستگاه هم اطمینان حاصل نمایید.

7- ظاهر کلی دستگاه هم از نکاتی است که باید به ان توجه نمود.

8- نکته بسیار مهم در خرید دستگاههای دست دوم توجه به شرکت فروشنده دستگاه می باشد که بهتر است نماینده انحصاری فروش دستگاه باشند و نیز باید اطمینان حاصل نمود که شرکت مربوطه خدمات دستگاه را ارائه می دهد.

9- در پایان یکی از بهترین روش ها تماس با شرکت فروشنده دستگاه مذکور می باشد .معمولا با پرداخت هزینه ای مناسب می توان از مشاوره کارشناسان شرکت سازنده بهره برد.

 خرید لیزر دایود- خرید لیزر IPL

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده: مهندس احسان کرمی


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت