تاریخ ارسال : 96/12/05


لیزر دایود

لیزر دایود

ساختار لیزر دایود

لیزر دایود در دسته لیزر های نیمه هادی قرار می گیرد. همانطور که می دانید یکی از دسته بندی های متداول در لیزرها، دسته بندی بر اساس سورس آنها می باشد.

چنانچه سورس لیزر جامد باشد به در دسته لیزرهای حالت جامد قرار می گیرد مانند لیزر الکساندرایت. اگر سورس لیزر از نوع گاز باشد، لیزر را لیزر گازی می نامند. مانند لیزر فرکشنال. اما حالت دیگری وجود دارد که سورس لیزر از مواد نیمه هادی باشد. در این صورت لیزر را لیزر نیمه هادی گویند. لیزر دایود یک لیزر نیمه هادی بسیار پرکاربرد می باشد.

لیزر دایود در پزشکی کاربرد های فراوانی دارند. یکی از مهمترین ویژگی های لیزر دایود این است که با تغییر در ماده نیمه هادی سورس آن میتوان طول موج های متفاوتی را به دست اورد.

متداولترین طول موجها در لیزر دایود 808 و 755 نانومتر برای رفع موهای زائد می باشد. لیزر های دایود با طول موجهای مختلف برای جراحی های لاغری از جمله لیپولیز استفاده می شوند.

از برند های معتبر در ساخت لیزر دایود می توان به کمپانی ایلودا اشره نمود که دارای دو محصول اپیلیا و ویکینی با طول موج 808 نانومتر و 755 نانومتر و نیز لیزر دایود مجهز به اسکنر ولوکس اشاره نمود.

نویسنده: مهندس احسان کرمی


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت