تاریخ ارسال : 96/12/19


Epilia

 

در این مقاله به بررسی یکی از تازه ترین تکنولوژی ها در لیزر های دایود یعنی لیزر دایود اپیلیا خواهیم پرداخت.

همانطور که می دانید لیزر دایود یک لیزر نیمه هادی بوده و از نوع تماسی می باشد. یعنی هنگام کار بایستی سطح هندپیس کاملا بر روی پوست قرار گیرد.

لیزر های دایودی که برای رفع موی زائد به کار می روند عمدتا دارای طول موج 808 نانومتر می باشند. نکه دیگری که در باره لیزر دایود و جود دارد اینست که لیزر دایود به شدت واگرا می باشد. یعند هر چه از سطح پوست فاصله بگیرد تمرکز انرژی ان کم می شود. از انجا که کولینگ لیزر دایود از نوع تماسی می باشد فاصله گرفتن هندپیس از پوست هنگام کار با لیزر دایود افزایش درد و کاهش جوابدهی را به دنبال خواهد داشت.

با توجه به نکات فوق در می یابیم قرار گرفتن کامل هندپیس لیزر دایود  بر روی پوست تا چه اندازه حائز  اهمیت می باشد. جالب است بدانید که فاصله گرفتن هندپیس از پوست باعث ایجاد سوختگی هایی می شود که به سوختگی پنجه گربه ای شهره است.

حال به بحث اصلی خود یعنی لیزر دایود اپیلیا خواهیم پرداخت. لیزر دایود اپیلیا با استفاده از تکنولوژی هوشمند خود قرار گرفتن کامل هندپیس بر روی پوست را تشخیص می دهد و چنانچه هندپیس به درستی روی پوست قرار نگرفته باشد لیزر دایود اپیلیا اپراتور را با صدای بوق مخصوصی آگاه می سازد همچنین لیزر دایود اپیلیا در این مواقع شات لیزر را بر پوست بیمار به طور هوشمنده اعمال نمی کند.

 

لیزر اپیلیا

 

نکته دیگری که لیزر دایود اپیلیا با به یک لیزر دایود جذاب برای استفاده کنندگان مبدل ساخته وجود موج رادیو فرکانسی RF در آن می باشد. RF دوقطبی استفاده شده در این دستگاه جریانی را در زیر پوست ایجاد می نماید که با عبور از امپدانس درم باعث تولید گرما در جایی که فولیکول مو قرار دارد می شود. این حرارت ایجاد شده سبب می شود تا لیزر دایود اپیلیا به طرز بسیار موثری موهای زائد را از بین ببرد.

پس لیزر دایود اپیلیا دارای دو مزیت مهم وجود سنسور هوشمند قرار گرفتن هندپیس بر روی پوست و نیز استفاده از RF در کنار لیزر ایود برای رفع موی زائد می باشد.

 

نویسنده : احسان کرمی


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت