تاریخ ارسال : 96/07/23


خرید لیزر الکساندرایت

معروف ترین و محبوب ترین لیزر در از بین بردن موهای زائدلیزر الکسانداریت یا به اختصار لیزر الکس می باشد. راد یا سورس تولید لیزر در این دستگاه از جنس سنگ بسیار کمیاب و گران قیمتی با نام سنگ الکساندرایت است. گفته می شود که سنگ الکساندرایت دومین سنگ کمیاب در دنیا بوده و به مراتب از الماس نادرتر می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های این جواهر اینست که در نورهای متفاوت رنگ آن تغییر می کند. نا گفته پیداست که چون سورس لیزر الکساندریت از جنس سنگ می باشد این لیزر در دسته لیزرهای حالت جامد قرار می گیرد و تحریک راد (سورس) دستگاه توسط فلش لامپ صورت می پذیرد. طول مجی که لیزر الکساندرایت از خود ساطع می نماید طول موج 755 نانومتر می باشد که طبق نمودار ضریب جذب ملانین (رنگدانه مو) بالاترین ضریب جذب را در بین همه لیزر های رفع موی زائد دارد.

چند نکته در ارتباط با لیزر الکساندرایت:

1- چون تحریک لیزر الکساندریت از نوع فلش لامپ است، پس از اتمام میزان کارکرد لامپ (که توسط سازنده بر حسب تعداد شات بیان می شود) می بایت لامپ را تعویض نمود.

2- لیزر الکساندرایت با فاصله مشخصی از سطح پوست شات می زند و تیپ دستگاه با سطح پوست تماس ندارد. توجه شود که برای رعایت فاصله قطعه ای فلزی به عنوان گاید روی هندپیس قرار دارد.

3- نوع خنک کننده در دستگاه لیزر الکساندرایت به دو شکل می باشد: یکی خنک کننده هوا (air cooling) و دیگری خنک کننده گاز (gas cooling) می باشد. سیستم خنک کننده هوا به صورت دستگاه مجزا بوده و بر روی همه دستگاههای لیزر الکساندرایت قابل نصب می باشد ولی کولینگ نوع گاز از نوع داخلی می باشد و این ویژگی باید روی دستگاه وجود داشته باشد.

4- خنک کننده های هوا معمولا به صورت پیوسته هوای خنک را بر روی پوست رها می سازد اما خنک کننده گاز، گاز مخصوصی را قبل و بعد هر شات لیزر روی پوست اسپری میکند. به دلیل قدرت خنک کنندگی بالای این نوع کولینگ درد بیمار بسیار کمتر است.

5- می توان برای اثر بخشی بهتر از هر دو نوع کولینگ یا خنک کننده هنگام کار با لیزر الکساندریت استفاده کرد.

6- به دلیل طول موج لیزر الکساندرایت و ضریب جذب بالای آن یک لیزر قدرتمند در از بین بردن موهای زائد به شمار می آید. اما باید توجه داشت که نحوه استفاده و اپراتوری دستگاه در میزان جوابدهی بسیار تعیین کننده می باشد.

7- انتقال لیزر تولید شده در دستگاه الکساندرایت توسط نوع بخصوصی از فیبر نوری صورت می گیرد که بسیار حساس می باشد و در عین حال قمت بالایی دارد پس در نگهداری فیبر حد اکثر مراقبت نیاز است.

نکات خرید لیزر الکساندرایت در مقاله ی دیگری در همین سایت موجود می باشد.

نویسنده: مهندس احسان کرمی


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت