تاریخ ارسال : 96/07/23


خرید لیزر دایود

یکی از پر کاربرد ترین لیزر ها در علم پزشکی به ویژه در شاخه پوست، زیبایی و لاغری لیزرهای دایود می باشند. لیزرهای دایود در دسته لیزرهای نیمه هادی قرار می گیرند زیرا مکاده فعال لیزر دایود از مواد نیمه هادی ساخته شده است. این ماده فعال توسط میدان RF تحریک گشته و از خود پرتوهای لیزر با طول موج مشخص ساطع می نمایند.طول موج هایی از لیزر دایود که در پزشکی کاربرد دارند 940 نانومتر برای جوانسازی 980 و 1470 نانومتر برای لیپولیز (که در لاغری کاربرد دارد) و 808 و اخیرا 755 نانومتر که در رفع موی زائد کاربرد دارند. در ان مقاله تمرکز ما بر لیزر رفع موهای زائد می باشد. پس هر جا در این مقاله از لیزر دایود صحبت شد مقصود لیزر رفع موهای زائد و طول موج 808 نانومتر می باشد.

چند نکته قابل توجه در لیزرهای دایود :

1- به دلیل نوع سورس و تحریک به کار رفته در لیزرهای دایود این دستگاهها نسبت به ضربه و تکان مقاوم تر بوده و قابلیت حمل بالاتری نسبت به دستگاههای دیگر دارند. از این رو در جاهایی که مکان دستگاه متغیر است این لیزرهای رفع موی زائد گزینه مناسبی می باشند.

2- لیزرهای دایود به دلیل سرعت بالایی که دارند می توانند کل بدن را در زمان قابل قبولی لیزر نمایند.

3- از آنجا که لیزرهای دایود لامپ ندارند پس هزینه تعویض لامپ هم نداشته و هزینه های جانبی پایینی برای پزشک خواهند داشت.

4- یکی از نکات بسیار مهم در ارتباط با لیزرهای دایود کیفیت سورس استفاده شده در دستگاه می باشد که با کیفیت ترین نوع سورس توسط شرکت Dilas آلمان ساخته می گردد.

5- کیفیت نوع لنزها و خنک کننده دستگاه نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

6- نوع خنک کننده اصلی در اغلب لیزرهای دایود از نوع تماسی یا کانتکت می باشد اما قابلیت استفاده از air cooling هم به عنوان خنک کننده اضافی وجود دارد.

7- لیزرهای دایود به دلیل داشتن عمق نفوذ و پهنای پالس بالا قابلیت استفاده برای پوست های تیره هم دارند.

نکات خرید لیزرهای دایود را در مقالات دیگر همین سایت مطالعه بفرمایید.

نویسنده:مهندس احسان کرمی


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت