تاریخ ارسال : 96/08/20


خرید لیزر الکساندرایت

در این مقاله می خواهیم با لیزر الکس-دایود که اخیرا در لیزر موهای زائد رواج پیدا کرده بیشتر آشنا شویم و تفاوت های آن را با لیزر الکساندرایت و لیزر دایود معمولی بشناسیم. همانطور که می دانید لیزر الکساندرایت در دسته لیزرهای حالت جامد و لیزر دایود در دسته لیزر های نیمه هادی قرار می گیرد. از طرفی می دانیم که طول موج لیزر دایود در رفع موهای زائد 808 نانومتر و در لیزر الکساندرایت 755 نانومتر می باشد. این طول موج ها به ماده سورس لیزر ها بستگی دارد. جالب است بدانید در لیزرهای نیمه هادی با تزریق ناخالصی به سورس آن ها می توان طول موج های متفاوتی را دریافت نمود. که اخیرا برخی از شرکت های تولید کننده سورس لیزر های دایود موفق شده اند از لیزر دایود طول موج 755 نانومتر را دریافت نمایند. در واقع سیستمهایی که با عنوان الکس دایود مطرح می شوند، لیزر های دایودی هستند که ز خود طول موج 755 نانومتر ساطع می کنند. دلیل این امر بالا بردن جذب ملانین در لیزرهای دایود است. البته به غیر از طول موج که در این دستگاهها تغییر کرده تمام سیستم همانند لیزر های دایود معمولی می باشد.

اما در این بین سیستم جدید دیگری هم وجود دارد.شرکت ایلودا که به خلاقیت در لیزرهای موهای زائد شهره است با ترکیب دو لیزر الکساندرایت و لیزر دایود لیزر قدرتمندی را تولید کرده است که در هر شات هر دو طول موج 755 نانومتر و 808 نانومتر را از خود ساطع می نماید. پس هم از عمق نفوذ بالای لیزر دایود بهره میگیرد هم از جذب بالای ملانین لیزر الکساندرایت. این ترکیب اثر بخشی بالایی از خود به جای گذارده است. نام این دستگاه قدرتمند که معجزه ای در رفع موهای زائد به شمار می رود ولوکس Veluxمی باشد.

جالب است بدانید اگرچه Velux در دسته لیزر های دایود قرار میگیرد اما نیازی به ژل ندارد. از جمله تکنیک های منحصر به فرد این دستگاه که در کاهش چشمگیر درد حین عمل لیزر موهای زائد اثر دارد، اسکنر این دستگاه می باشد.

در آینده درباره این لیزر خارق العاده مفصل تر صحبت خواهیم نمود.

نویسنده: مهندس احسان کرمی


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت