تاریخ ارسال : 96/07/17


خرید لیزر دایود

قبل از هر چیز ابتدا مختصری در باره نحوه عملکرد لیزرهای دایود توضیح می دهیم. لیزر دایود از لیزرهای نیمه هادی به شمار می آید به این دلیل که سورس دستگاه از مواد نیمه هادی ساخته شده است. سورس دستگاه لیزر دایود بر خلاف لیزر های دیگر مانند الکساندرایت یا ان-دی-یاگ در داخل هندپیس تعبیه شده است. سورس دستگاه (بر خلاف لیزر الکساندرایت یا ان-دی-یاگ که با لامپ تحریک می شوند) با جریان الکتریکی تحریک می شود و از خود لیزر ساطع می نمایند. در لیزرهای دایود با کیفیت از نوعی لنز با عنوان لنز کالیمیتور استفاده می شود تا تابش لیزر را یکنواخت نماید. نکته حائز اهمیت دیگر در باره لیزر های دایود کولینگ آن هاست. اگرچه در لیزرهای دایود از خنک کننده هوا هم می توان استفاده کرد اما خنک کننده تعبیه شده در دستگاه به صورت تماسی می باشد.

حال که با نحوه عملکرد این دستگاهها آشنا شدیم می توان با دید بهتری به نکات هنگام خرید دایود لیزر ها پرداخت.

1- تعداد کل شات زده شده با دستگاه. همانند ipl ها این عدد بر روی شمارنده ای که در دستگاه وجود دارد ثبت می شود و غیر قابل تغییر . بدیهی است که این عدد میزان سنجش خوبی از کل کارکردن دستگاه می باشد.

2- هندپیس های لیزر دایود خیلی بیشتر از تعداد شاتی که توسط سازنده گارانتی شده قابل استفاده هستند. اما به مرور عمر دستگاه کم  می شود. پس باید دو نکته را مد نظر قرار داد.

الف: هر چه تعداد شات کلی زده شده با دستگاه از تعداد شات گارانتی شده کمتر باشد عمر دستگاه بیشتر است.

ب: حتما از شرکت فروشنده و ارائه دهنده خدمات خواسته شود در صورت امکان تست کالیبراسیون و تنظیم انرژی خروجی را بر روی دستگاه انجام دهند.

3- در لیزر دایود بر خلاف ipl  ها نیازی به تعویض لامپ نیست اما در طولانی مدت ممکن است نیاز به تعویض هندپیس باشد. از این رو سالم بودن هندپیس از نکات حائز اهمیت می باشد.

4- توجه به ظاهر کریستالی که روی هندپیس و بدون خش بودن این کریستال ها  و نیز قاب دور کریستال می باشد

5- اطمینان از عملکرد صحیح کولینگ دستگاه . برای تست کولینگ هندپیس دستگاه را روشن نموده و هندپیس مورد نظر را در حالت اماده (Ready)  قرار میدهیم. در این حالت پس از مدتی تیپ هندپیس می بایست کاملا سرد شود. لازم به ذکر است در دستگاههای پیشرفته تر درجه سردی کولینگ دستگاه قابل تنظیم است.

6- نکته بعدی lcd  دستگاه است. برای تست lcd علاوه بر شفاف بودن و عدم پرش تصویر به منو های مختلف رفته و تمامی کلید های روی منو ها را تست نمایید تا از سالم بودن تاچ دستگاه هم اطمینان حاصل نمایید.

7- ظاهر کلی دستگاه هم از نکاتی است که باید به آن توجه نمود.

8- نکته بسیار مهم در خرید دستگاههای دست دوم توجه به شرکت فروشنده دستگاه می باشد که بهتر است نماینده انحصاری فروش دستگاه باشند و نیز باید اطمینان حاصل نمود که شرکت مربوطه خدمات دستگاه را ارائه می دهد.

9- در پایان یکی از بهترین روش ها تماس با شرکت فروشنده دستگاه مذکور می باشد .معمولا با پرداخت هزینه ای مناسب می توان از مشاوره کارشناسان شرکت سازنده بهره برد.

خرید لیزر دایود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده: مهندس احسان کرمی


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت