تاریخ ارسال : 96/08/09


دستگاه لیزر دایود

لیزر های دایود هم همانند دیگر لیزر های رفع موی زائد بر اساس سیستم جذب انتخابی ملانین مو عمل می نمایند. برای درک بهتر این موضوع نگاهی به ساختمان مو خواهیم داشت. در شکل زیر بخش های مختلف یه مو دیده می شود که می توان آن را به دو دسته ساقه و ریشه تقسیم بندی نمود.بخش حیاتی مو در قسمت ریشه قرار دارد. پس برای رفع موهای زائد نیاز است این بخش از مو را منهدم نماییم.

دستگاه لیزر دایود

برای این منظور مانند شکل زیر ابتدا نور لیزر با فاصله تعیین شده بر مو تابانیده می شود. ملانین مو آن را جذب نموده و تولید حرارت می نماید. گرمای تولید شده به ریشه مو رسیده و آن را از بین می برد. باید توجه داشت که کروموفور هدف در لیزر از بین بردن موهای زائد ملانین می باشد و این طول موج نباید کروموفور های دیگر را جذب نماید تا اثار مخربی بر پوست نداشته باشد. از این رو به این تکنیک جذب انتخابی می گویند.

خرید لیرز دایود

لازم به یاد آوری است که سورس لیزرهای دایود از مواد نیمه هادی ساخته شده پس لیزر دایود در دسته لیزرهای نیمه هادی قرار میگیرد. لیزر دایود می بایست در هنگام کار بر روی پوست بیمار قرار گیرد و از این رو نوع کولینگ آن تماسی می باشد.

بهترین نوع کولینگ های تماسی در لیزر های دایود صفحات با کیفیتی است که اصطلاحا به آن پلتیر می گویند.

باید توجه داشت که در لیزر دایود از لنز کالیمیتور استفاده شده باشد تا اتلاف انرژی در آن نباشد. در غیر این صورت لیزر دایود جوابدهی مناسبی نخواهد داشت. در شکل زیر تفاوت لیزر دایود با لنز کالیمیتور و لنز معمولی را می بینیم.

لیزر دایود

شدت نور لیزر دایود به گونه ای است که می تواند به چشم انسان آسیب برساند از این رو هم اپراتور لیزر دایود هم بیمار می بایست مجهز به عینک های مخصوصی باشند. باید توجه داشت که عینک اپراتور با عینک بیمار متفاوت می باشد.از آن جا که عینک بیمار ممکن است از کناره ها نور لیزر را عبور دهد بهتر است هنگام کار دستمال کاغذی یا دستمال سفیدی را زیر عینک قرار داد.

لیزرهای رفع موی زائد از جمله لیزر دایود عمق نفوذ کمی دارند آسیبی به جاهای دیگر وارد نمی نمایند اما برای احتیاط بهتر است خانمهای باردار و موارد بیماری های خاص قبل از انجام لیزر حتما با پزشک مشورت نمایند.

از بهترین لیزرهای دایود موجود می توان به لیزر ولوکس ، ویکینی و اپیلیا اشاره نمود  که هر کدام تکنیک خاص خود را دارا می باشند.

در زیر عکس های قبل و بعد درمان با لیزر دایود ویکینی قابل مشاهده است.

عملکرد لیزر دایود

لیزر دایود

نویسنده: مهندس احسان کرمی

 


ارسال دیدگاه


طراحی سایت طراحی سایت

لیزر الکساندرایت

لیزر دایود

قیمت لیزر دایود
قیمت لیزر الکساندرایت

خرید لیزر دایود

خرید لیزر الکساندرایت